İYİLİK YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

 • ADAK/AKİKA/ŞÜKÜR

  İyilik Derneği olarak Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde vekaletinizle islami usullere uygun kesip, yoksul kardeşlerimize dağıtıyoruz. 

  1400,00 TL
  Toplam Tutar
  1400,00 TL
  Kesim Yeri
  Aşağıda yer alan formda kurban kimin adına kesilecekse ona ait ad,soyad ve telefon bilgisi zorunludur, eksiksiz doldurunuz. Telefon bilgisini eksiksiz doldurmanız halinde kurban kesimi sonrasında kişiye sms bilgilendirmesi yapmaktayız.
  Hissedar Bilgileri
  1. Hisse
   Yukarıda adı geçen kişi adına kurban almaya, kesmeye, kestirmeye ve etini dağıtmaya vekaletimi veriyorum.

   AKİKA KURBANI

   Yeni doğan çocuk için şükür amacıyla kesilen kurbana, “Akika” adı verilir. Akika kurbanı kesmek müstehaptır. Akika kurbanı olarak kesilecek hayvanda, diğer kurbanlarda aranan şartlar aranır.

   Akika kurbanı, çocuğun doğduğu günden bulûğ çağına kadar kesilebilirse de doğumun yedinci günü kesilmesi daha faziletlidir.

   Akika kurbanının etinden ve derisinden, kurban sahibi dâhil herkes istifade edebilir.

   ADAK KURBANI

   Kurban adayan kişinin kurban kesmesi vaciptir. Eğer kişi bu adağı, bir şartın gerçekleşmesine bağlamışsa bu şart gerçekleşince kesmesi gerekir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, eşi, usul ve fürûu (neslinden geldiği ana, baba, dede ve nineleri ile kendi neslinden gelen çocukları ve torunları) yiyemeyeceği gibi, bunların dışında kalıp zengin olanlar da yiyemez. Şayet kendisi veya bu sayılanlardan birisi yemişse, yenilen etin rayiç bedelini yoksullara verir (Zeylaî, Tebyînü’l-Hakâik, Kahire 1313, VI, 8; İbn Nüceym, Bahru’r-râik, VIII, 199-203; Ömer Nasuhi Bilmen, Büyük İslam İlmihali, s. 413).

   ŞÜKÜR KURBANI

   Kişi, arzu ettiği bir amaca ulaşması veya bir nimete nail olması sebebiyle şükür kurbanı kesebilir. Bu kurbanların etinden sahipleri de yiyebilirler.

   Temettü ve kıran haccı yapan kişilerin, aynı mevsimde hac ve umreyi birlikte ifa ettikleri için, kestikleri kurbanlara şükür kurbanı da denilmektedir.

   İyilik Derneği olarak İslami usullere uygun şekilde kesimini gerçekleştirdiğimiz adak - akika - şükür kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban kesiminin yapılmasının ardından kurban kesim görüntülerini SMS yoluyla iletiyoruz.

   Türkiye ile Suriye'de küçükbaş, Afrika ülkelerinde ise büyükbaş kurban kesilmektedir.

   Afrika için kurban hisse bedeli: 1400 TL

   Türkiye ve Suriye için kurban hisse bedeli: 2750 TL

  Web sitesinde yer alan içeriklerin kullanım hakkı İyilik Derneği'ne aittir.

  Bu site Aidango Dernek İşletme Otomasyonu ERP'si ile hazırlanmıştır.

  Web Tasarım
  Monolog
  İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.