• Hesabım

Fidye

Fidye

Fidyelerinizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

İyilik Derneği; fidye gibi dini vecibelerinizi yerine getirebilmeniz için ihtiyaç sahiplerini titizlikle incelemektedir. Ayrıca fidyenizin hangi proje ve yardım kapsamında kullanılmasını karar verebilir, İyilik Derneği aracılığıyla fidyelerinizi istediğiniz doğrultuda gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Fidye, bazı ibadetlerin eda edilmemesi ya da edası sırasında birtakım kusurların işlenmesi hâlinde ödenen dinî-malî yükümlülüktür. İbadetlerle ilgili fidye, oruç ve hacda söz konusudur. İhtiyarlık ve şifa ümidi olmayan bir hastalık sebebiyle oruç tutamayan ve daha sonra da kaza etmesi mümkün olmayan kimse, oruç tutamadığı her güne karşılık bir fidye öder. Kur’an-ı Kerim’de, “Oruç tutmaya güç yetiremeyenler, bir fakir doyumu kadar fidye öder” (Bakara, 2/184) buyurulmaktadır.

Fidye bağışında bulunmak için web sitemizde yer alan online bağış panelini kullanarak bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kapsamda derneğimize bağışlayacağınız fidyelerinizin her yıl olduğu gibi bu yıl da başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Balkanlar, Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve ihtiyaç sahiplerine ayrım gözetmeksizin sizin adınıza ulaştırılacaktır.

Havale/EFT yöntemi ile yapacağınız bağışlarınızda açıklama kısmına “Telefon Numarası ve Fidye” yazarak hangi bağış projemize destek olduğunuzu belirtmelisiniz.

Ayrıntılı bilgi için 0 850 777 33 44 no’lu hattan derneğimize ulaşabilir, görevli arkadaşlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fidye

Fidyelerinizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İyilik Derneği; fidye gibi dini vecibelerinizi yerine getirebilmeniz için ihtiyaç sahiplerini ti...

Bağış Kutusu
Sepetiniz boş.
Toplam Tutar :
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.