• My Account

İyilik Derneği Afganistanlı Çocukların Yüzlerini Güldürmeye Gidiyor 05_02_2022

Yıllar boyunca işgale ve zulme uğrayan Afganistan’ın mazlum halkı yeni bir yolculuğa yelken açarken ambargoların ve  kış şartlarının getirdiği sıkıntılar neticesinde milyonlarca insan zor günler geçirmekte, ülke içinde yaşanan göç görüntüleri medyada yer almaktadır.

Afganistan’da gıda temininde zorluk yaşanırken İşgalci güçlerin yıllardır Afganistan’da şehirlerde yaptığı tahribat ve ölümler daha sonra uygulanan ambargolarla daha da artmıştır. 

Gerçekleştirdiği yardım faaliyetleriyle Türkiye ve dünyada ihtiyaç sahiplerine destek veren İyilik Derneği Afganistanlı kardeşlerinin yaralarını sarıyor, dertlerine derman oluyor, başta gıda kolisi, un, ayni ve nakdi yardımlarıyla destek olmaya devam ediyor.

Afganistan’da  yaşanan insanlık dramıyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini dile getiren İyilik Derneği Temsilcimiz Salih Toprak  ‘’İyilik Derneği olarak Afganistan’da yaşayan ve hayatını zorluklar içerisinde sürdürmeye çalışan kardeşlerimizin sıkıntılarını en derinden hissediyoruz.  Bu sebeple bağışçılarımızın katkısıyla hazırladığımız 100 ton unu bugün itibariyle Afganistan’a doğru yola çıkarıyoruz. Her zaman Afganistanlı kardeşlerimizin yanında olmaya onların ihtiyaçlarını sarmaya devam edeceğiz’’  dedi.

Bültenin Basına Yansımaları 

https://www.sondakika.com/haber/haber-van-dan-afganistan-a-4-tir-yardim-malzemesi-14714795/

https://www.haberler.com/van-dan-afganistan-a-4-tir-yardim-malzemesi-14714795-haberi/

https://www.mynet.com/vandan-afganistana-4-yardim-tiri-ihtiyac-sahiplerine-gonderildi-7762586-myvideo

http://www.ajans23.com/van-dan-afganistan-a-4-tir-yardim-malzemesi-gonderildi/29736/

Share

LAST ADDED

İstanbul’dan Ankara’ya Pedallar İyilik İçin Dönecek

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ( İyilik Derneği ) gönüllüleri ile birlikte "İstanbul’dan Ankara’ya İyilik İçin Pedalla" adlı projeyi hayata geçirdi.

İYİLİK DERNEĞİ KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREM BÖLGELERİNE YARDIMLARINI ARTIRARAK SÜRDÜRÜYOR 14.02.2023

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) depremin ilk anından itibaren il ve ilçelerdeki 60 temsilciliği ile birlikte sahadaydı.

Doğubayazıt'ta “Bin Mont Bin Bot” kampanyası ile öğrencilere destek 22_12_2022

​Kış çalışmaları kapsamında yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları unutmayan iyilik gönüllüleri, Doğubayazıt’ta gerçekleştirdiği “Bin Mont Bin Bot” kampanyası ile öğrencilere mont ve bot desteğinde bulundu. 24.11.2022

İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.