• My Account

İstanbul’dan Ankara’ya Pedallar İyilik İçin Dönecek

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri, İstanbul'dan Ankara'ya pedal çevirerek farkındalık oluşturmak amacıyla bir ilkokulu ziyaret etti ve ihtiyaç sahiplerine sürdürülebilir hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvan desteği sağladı. Ayrıca yeşil alanlara kuş evleri yerleştirip hayvanlar için yiyecek bıraktılar.

Gönüllüler, kardeşlik bilincini geliştirmek ve farkındalık oluşturmak için bu projeye imza attıklarını belirtti. İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri, iyilik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İstanbul'dan Ankara'ya pedal çevirdi.Dernekten yapılan açıklamaya göre, 6 Mayıs'ta İstanbul'dan Ankara'ya yola çıkan ekip, bir ilkokulu ziyaret etti.Gönüllüler, Nallıhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Elagöz ile tespiti yapılan ihtiyaç sahiplerine, sürdürülebilir hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvan desteğinde bulundu.

Ekip, yeşil alanlara kuş evleri yerleştirip hayvanlar için yiyecek bıraktı. Ankara'ya 10 Mayıs'ta ulaşan gönüllüler, yol boyunca çeşitli iyilik çalışmaları yaptı.Açıklamada görüşlerine yer verilen gönüllülerden Niyazi Dilek, kardeşlik bilincini geliştirmek, iyiliğin hayatın her anında olması gerektiğini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak için bu projeye imza attıklarını belirtti.Dilek, "Derdi, gayesi iyilik olan tüm gönüllere, ülkemizde yaşanan afetlerde birbirinden değerli projeleriyle iyilik yapmamıza vesile olan STK'lere ve bu çalışmalarda emeği geçen tüm gönüllülere teşekkür ediyorum. Parkur zorluydu ama iyilik için değer." ifadelerini kullandı.

Basına Yansıyanlar:

1- https://www.sondakika.com/haber/haber-istanbul-dan-ankara-ya-pedal-cevirerek-iyilik-yaptilar-15887156/

2- https://www.lerzankaradan.com/2023/05/istanbuldan-ankaraya-pedallar-iyilik.html?m=1

3- https://medyaankara.com/haber/14951081/istanbuldan-ankaraya-iyilik-icin-pedalla

4- https://www.newsfindy.com/infinite-haber-devam-18215-haberi

5- https://www.haberler.com/guncel/gonulluler-istanbul-dan-ankara-ya-iyilik-icin-15887126-haberi/

6- https://haberin.net/istanbuldan-ankaraya-pedal-cevirerek-iyilik-yaptilar/

7- https://abcgazetesi.com/istanbuldan-ankaraya-pedal-cevirerek-iyilik-yaptilar-532447

8- https://www.mansetx.com/genel/gonulluler-istanbuldan-ankaraya-iyilik-icin-pedal-cevirdi-h223989.html

9- https://haberatik.com.tr/istanbuldan-ankaraya-pedallar-iyilik-icin-dondu/

 

 

Share

LAST ADDED

İYİLİK DERNEĞİ KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREM BÖLGELERİNE YARDIMLARINI ARTIRARAK SÜRDÜRÜYOR 14.02.2023

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) depremin ilk anından itibaren il ve ilçelerdeki 60 temsilciliği ile birlikte sahadaydı.

Doğubayazıt'ta “Bin Mont Bin Bot” kampanyası ile öğrencilere destek 22_12_2022

​Kış çalışmaları kapsamında yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları unutmayan iyilik gönüllüleri, Doğubayazıt’ta gerçekleştirdiği “Bin Mont Bin Bot” kampanyası ile öğrencilere mont ve bot desteğinde bulundu. 24.11.2022

İyilik Derneği 15. Ramazan Dünya Yetimler Gününde Emanetlerimizle Buluştu 18_04_2022

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerde 15. Ramazan Dünya Yetimler Günü sebebiyle yetimlerle aynı sofrada buluştu.

İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.