All Right Reserved. © 2015

S.S.S.

İhtiyaç sahibi insanlar nasıl belirleniyor ? 

Çalışma yaptığımız ülke ve bölgelerde, yıl içerisinde farklı alanlardaki projelerimiz devam etmektedir. Çalışmalar sırasında ülke içinde 54 temsilciliğimiz ve yurtdışında olan partner kuruluşlarımızın da katkılarıyla bölgelerdeki en ihtiyaçlı kesimler belirlenmekte ve faaliyetler daha çok buralardaki sıkıntıların giderilmesi üzerine yoğunlaştırılmaktadır. İlk sırada dezavantajlı gruplar arasında olan muhacir kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, toplumun yoksulluk çeken kesimleri gelmektedir. Kurban organizasyonu öncesinde her kurban kesim bölgesi için detaylı olarak raporlar hazırlanmaktadır.

Yardım yaparken önceliğiniz nedir? Yardım yapılacak kişide nelere dikkat ediyorsunuz?

Yardımlarımızı https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/yardim-basvuru-formu üzerinden almaktayız. Alınan talepler incelenerek temsilciliklerimize gönderilmektedir. Temsilciliklerimiz ev ziyaretleri yaparak sosyal inceleme istişare kurulunun onayından geçen ailelere yardım yapılmaktadır.

İyilik Derneğine nasıl bağış yapabilirim?

1-Online (https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/)

2-Banka EFT/Havale – Kurumsal Bağış Ekranları

3-Temsilcilikler İle Makbuz Karşılığı

Yardım süreci ve sonrasında denetleme yapılıyor mu?

Yardım yapıldıktan sonra temsilciliklerimiz tarafından yardım ulaştırılan aileler belli periyotlar da tekrar ziyaretler yapılarak durum incelemesi yapılır.

Kimlere yardım yapılıyor?

Yardıma ihtiyacı olan ve https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/yardim-basvuru-formu üzerinden başvuru yapıp başvurusu inceleme istişare kurulu tarafından onaylanan ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapılır.

Nasıl yardım başvurusu yapabilirim?

İnternet tarayıcı üzerinden arama butonuna İyilik Derneği yazılarak web sitemize giriş sağlayıp Formlar kısmından Yardım Başvuru Formu’nu (https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/yardim-basvuru-formu ) doldurarak başvuruda bulunabilir.

Nakdi yardımlarda bulunuyor musunuz?

Nakdi yardımlarımız belli dönemlerde elden yapılmaktadır.

Hangi çocukları yetim kapsamında değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’de ve dünyada, doğal afet, işgal , kronik yoksulluk, savaş, hastalık, kaza gibi sebeplerle babasını veya anne-babasını kaybetmiş olan, bir yakını yanında kalan  veya yetimhanede barınmak durumunda kalan çocuktur.

Yetim çocuklarla görüşme imkanımız var mı?

Yurtiçinde bulunan yetimler ile yüzyüze temsilciliklerimiz aracılığıyla, yurtdışındaki yetimler ile de mektuplaşarak görüşme imkanınız bulunmaktadır.

Yetimlerin ihtiyaçları ne şekilde karşılanıyor?

Yetiminiz için aylık 125 lira bağışlayarak sponsoru olduğu yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Bir yetime nasıl sponsor olabilirim?

https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/yetim-sponsorluk-basvuru-formu üzerinden bilgilerinizi doldurabilir daha sonrasında ilk ödemenizi gerçekleştirip Alo İyilik Hattı 0850 777 33 44 ü arayarak bilgilendirerek ya da https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/banka-bilgileri  hesaplarımızdan her ay düzenli ayın 1-25’i arasında ödeme yaparak ilk ödeme sonrasında dekontu Alo İyilik Hattı 0850 777 33 44 personelimiz ile paylaşarak başlatabilirsiniz. Dilerseniz de online olarak  kredi kartıyla talimatınızı oluşturarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yetim için aylık ne kadar ödeme yapmam gerekiyor?

Her ay 1 yetim harçlığı 125 TL’dir. Birden fazla yetimde sahiplenebilir dilerseniz istediğiniz tutarda bir yetime destek olabilirsiniz

Sponsor olduktan sonraki süreç nedir?

Sponsorluk, yetim sponsorluğu ilk aidatının yatırılması ile birlikte başlar. Sponsor olunduktan sonra yardım ulaştırdığımız yetimle ilgili bilgi formu ilk bağıştan en geç 10 gün içinde sponsora ulaştırılır. İlerleme raporlarını ise bir yıl sonra bağışçının bilgisine sunulmaktadır.

Ayda 125 lira ile bir çocuğun hangi ihtiyaçları karşılanıyor?

Yetiminize aylık 125 lira bağışlayarak eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsunuz.

Yetim çalışmalarına dilediğimiz miktarda katkıda bulunabiliyor muyuz?

Evet. Her ay 1 yetim harçlığı 125 TL’dir. Birden fazla yetimde sahiplenebilir dilerseniz istediğiniz tutarda bir yetime destek olabilirsiniz.

Su kuyusu açtırmak için ne yapmalıyım? 1 su kuyusu bedeli ne kadardır?

İlk olarak; 1-Online (https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/)

2-Banka EFT/Havale – Kurumsal Bağış Ekranları

3-Temsilcilikler İle Makbuz Karşılığı bu üç yolla bağış yapabilirsiniz. Bir su kuyusu bedeli ülkelere göre farklılık göstermektedir.

1 Hisse: 500 TL

Kamerun:1900 USD

Uganda:2100 USD

Nijer: 3300 USD

Somali: 3300 USD.

Su kuyularını nasıl isimlendiriyorsunuz?

Tam bir su kuyusu bedeli bağışlayan bağışçılarımız kuyu adı olarak istedikleri isimleri verebilmektedir. Hisse bağışlayan bağışçılarımız İyilik Derneği adı altında açılan su kuyularında kullanılmaktadır ve yan tabelada isimleri yer almaktadır. Açıldıktan sonra sertifika ve görsel gönderimi yapılmaktadır.

500 TL yatırınca tabelada isim yazdırabiliyor muyuz?

Evet. 500 TL ve üzeri bağışlayan bağışçılarımızın tabelada isimleri yer almaktadır.

 

Su kuyusu açtıracak durumum yok ama serbest tutarda katkıda bulunabilir miyim?

Evet bulunabilirsiniz.

Bağışımı muhtaçlara nasıl ulaştırabilirim?

1-Online (https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/)

2-Banka EFT/Havale – Kurumsal Bağış Ekranları

3-Temsilcilikler İle Makbuz Karşılığı yollarıyla bağış yaptığınızda İyilik Derneği olarak yurtiçi ve yurtdışında temsilciliklerimiz ve partnerlerimiz aracılığıyla tespit edilen ihtiyaç sahibi kişilere yardım yapılmaktadır.

Ayni bağış kabul ediyor musunuz?

Evet. Temsilciliklerimizden veya Alo İyilik Hattı 0850 777 33 44’nı arayarak bizlere sıfır eşya bağışlarında bulunarak aradığınızda ekiplerimiz tarafından aldırabilirsiniz veya Genel Merkezimize ulaştırabilirsiniz.

İyilik Derneği nin yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği insani yardım çalışmalarına ayni bağışlarınızla destek olabilirsiniz.
 
Ayni Bağış olarak barınma, beslenme, giyim, kırtasiye malzemesi, hijyen ürünleri, elektronik cihaz, mobilya vb. mal ve eşyaları kabul etmektedir.

Ayni olarak bağış yapılacak malzemelerde ikinci el ürün kabul edilmemektedir.

İyilik Derneği yasal mevzuata uygun kapsamdaki gıda, giyim,temizlik ve yakacak malzeme bağışlarınızı Gıda Bankacılığı kapsamında doğrudan bağışçıdan alarak veya tedarik ederek uygun şartlarda depolamakta ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaktadır.

Bankalar veya online bağış yoluyla yaptığım bağışın ulaşıp ulaşmadığını nasıl öğrenebilirim?

Bağışlarınız alındığında sistemimize kayıt yapıldıktan sonra dekont açıklamasına yazdığınız iletişim bilgilerine SMS/ Mail aracılığıyla bilgilendirme yapılmaktadır. SMS almadığınızda Çağrı Merkezi üzerinden ulaşım sağlayabilsiniz.

Vakfınızda gönüllü olarak çalışmak istiyorum, size nasıl yardımcı olabilirim?

https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/gonullu-basvuru-formu doldurarak bizimle gönüllü çalışabilirsiniz.

Hangi bankalardan bağış yapabiliriz ve bunlara nereden ulaşım sağlarız?

Kuveyt Türk, Ziraat Bankası, VakıfBank, Albaraka. Hesap bilgilerine https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/banka-bilgileri üzerinden ulaşabilirsiniz.

İyilik Derneğine yaptığım bağışları nasıl görebilirim, bunun için kimden destek alabilirim?

https://bagis.iyilikdernegi.org.tr/giris-yap linki üzerinden bilgilerinizi girerek görüntüleyebilirsiniz.  Alo İyilik Hattı 0850 777 33 44 üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık yardımı yapıyor musunuz?

Maalesef böyle bir yardımımız bulunmamaktadır.

Eşya yardımı yapıyor musunuz?

Eşya yardımlarımız temsilciliğimiz bulunan bölgelerde yapılmaktadır.

Kırtasiye ya da eğitim yardımı yapıyor musunuz?

Eğitim- öğretim dönem başlangıçlarında yapılmaktadır.

Sıcak yemek yardımı yapıyor musunuz nerede ve kimlere yapılıyor?

Sıcak yemek yardımlarımız Afrika’da ve Arakan'da yetim çocuklara yapılmaktadır. Genellikle yetimhanedeki çocuklara verilmektedir.

Öğrenci Bursu desteği veriyor musunuz? Hangi öğrenciler bundan faydalanıyor?

Pandemi dolayısıyla okulların kapalı olmasından dolayı öğrenci bursuna ara verilmiştir. Eğitim öğretim dönemi başında başvuru formu üzerinden başvurular alınır değerlendirilir ve dönem boyunca burs desteği verilir.

Kurban bağışı en son hangi güne kadar yapılabiliyor?

Kurban bayramı 1. Gün sonu saat 23:59 a kadar bağış alınmaktadır.

Vacip kurban için para yatırdım fakat telefon numaramı yazmayı unuttum. Ne yapabilirim?

Alo İyilik Hattı 0850 777 33 44 personelimiz ile paylaşmanız doğrultusunda sisteme kaydı yapılmış olacaktır.

Vacip kurbanlar büyükbaş mı küçükbaş mı kesilmektedir?

Afrika’da büyükbaş, Arakan'da büyükbaş, Türkiye ve Suriye’de küçükbaş şeklinde gönderilmektedir.

All Right Reserved. © 2015

All Right Reserved. © 2015

İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.