• Hesabım

Kurbanda İyilik Birlikte Mümkün 09_07_2021


 

KURBAN’DA İYİLİK BİRLİKTE MÜMKÜN

19.07.2021

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan temsilcilikleri aracılığı ile İyiliği dünyanın dört bir yanına yaymayı amaçlayan İyilik Derneği, 2021 yılı vacip kurban faaliyetleri kapsamında hazırlıklarını tamamladı. 

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine, bağışçılarının vekalet yoluyla kesecekleri kurbanları ulaştıracak olan İyilik Derneği,  “Kurban’da İyilik Birlikte Mümkün” sloganıyla Asya, Afrika ve Ortadoğu’da kurban kesim faaliyetleri gerçekleştireceğini duyurdu.  

Her yıl iyilik gönüllüleri ile birlikte dünyanın farklı ülkelerinde kurban kesimlerini gerçekleştirerek, bağışçılarının emanetlerini mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İyilik Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanına iyilik elini uzatacak.  2021 Kurban organizasyonu kapsamında hazırlıklarını tamamlayan İyilik Derneği, Türkiye, Gazze, Suriye, Bangladeş’te bulunan Arakan Kampları ile Afrika’da Uganda, Etiyopya, Kamerun ve Somali’de islami koşullara uygun olarak kurban vekâletlerinin kesim ve dağıtımlarını gerçekleştirecek. 

Bu yıl gerçekleştirilecek olan vacip kurban fiyatları Türkiye ve Suriye’de 1.500 TL, Afrika 900 TL, Bangladeş Arakan 1.200 TL, Gazze’de ise 2.500 TL olarak belirlendi. 

Bağışçılarından aldığı kurban vekâletlerini bayramın birinci gününden başlayarak yerine getirecek olan İyilik Derneği, kurban kesimlerinin gerçekleştirilmesinin ardından tüm bağışçılarına isimleri belirtilerek kesilen kurban kesim görüntülerini mesaj yoluyla iletecek. 

Kurban organizasyonu süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan İyilik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayış, 2021 dönemi kurban organizasyon süreçleriyle ilgili olarak; ‘’Bu yolculuğun oldukça kutsal bir yolculuk olduğunu, tek gayelerinin kendilerine tevdi edilen kutsal emanetleri eksiksiz bir şekilde yerine ulaştırmak olduğunu, bağışçılarının İyilik Derneği’ni vekil tayin ettikleri kurbanlarını, İslami koşullara uygun şekilde mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere hazırlıklarını tamamladıklarını ve her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm bağışçılarının kurban kesim görüntülerini mesaj yoluyla kendileriyle paylaşacaklarını dile getirdi’’.  

Hayırlı Bayramlar

İyilik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayış, Kurban Bayramı için; “Hac Suresinde Müslümanlara emrolunan kurban vazifesini yerine getirmek amacıyla bizleri vekil tayin ederek, kurbanlarını mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamızı isteyen bağışçılarımızın kurban bayramını tebrik ediyor, Yüce Mevla’dan hayırlarının kabulünü niyaz ediyorum.” şeklinde tebriklerini iletti.

 

 

Paylaş

SON EKLENENLER

İstanbul’dan Ankara’ya Pedallar İyilik İçin Dönecek

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ( İyilik Derneği ) gönüllüleri ile birlikte "İstanbul’dan Ankara’ya İyilik İçin Pedalla" adlı projeyi hayata geçirdi.

İYİLİK DERNEĞİ KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREM BÖLGELERİNE YARDIMLARINI ARTIRARAK SÜRDÜRÜYOR 14.02.2023

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) depremin ilk anından itibaren il ve ilçelerdeki 60 temsilciliği ile birlikte sahadaydı.

Doğubayazıt'ta “Bin Mont Bin Bot” kampanyası ile öğrencilere destek 22_12_2022

​Kış çalışmaları kapsamında yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları unutmayan iyilik gönüllüleri, Doğubayazıt’ta gerçekleştirdiği “Bin Mont Bin Bot” kampanyası ile öğrencilere mont ve bot desteğinde bulundu. 24.11.2022

İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.