• Hesabım

İyilik Derneği 15. Ramazan Dünya Yetimler Gününde Emanetlerimizle Buluştu 18_04_2022

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerde 15. Ramazan Dünya Yetimler Günü sebebiyle yetimlerle aynı sofrada buluştu.

Yetimler İçin Çeşitli Programlar Düzenlendi

Türkiye genelinde 59 temsilciliğiyle yetimler için çeşitli organizasyonlar düzenleyen İyilik Derneği, 2022 Ramazan faaliyetleri kapsamında yetim çocuklarla bir araya geldi.

İyilik Derneği, yıl boyunca destekledikleri binlerce yetimle aynı iftar sofralarında bu yılda iyilik için buluştu. Dernek yetkilileri tarafından yetimlere bayramlık kıyafet hediyesi ve bayram harçlıkları da dağıtıldı. Ülke genelinde oluşturulan geniş temsilcilik ağıyla kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kumanyası ve gıda kartları ulaştıran dernek görevlileri, yurt dışında da Mali, Uganda, Bangladeş, Çad ve Filistin’de yetimlerle buluştu. İyilik Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda genç iyilik gönüllüleri ile birlikte Ramazan coşkusunu Bosna Hersek, Afganistan, Kosova, Makedonya ve Filistin'de Kardeşlik Sofraları ile birlikte sınır ötesine taşıdı.

İstanbul’da Binlerce Yetimin Katılımıyla İftar Programı Düzenlendi

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde 1285 kişinin katılımıyla İstanbul’da büyük bir organizasyon düzenleyen İyilik Derneği, iftar yemeğinin ardından yetimlere çeşitli hediyeler, bayramlık kıyafet harçlıkları ve tablet dağıtımı da gerçekleştirdi. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen ve yıl boyunca desteklenen yetimleri servislerle evlerinden alarak organizasyon alanına getirildi. İftar sonrası çeşitli hediyelerle sevindirilen yetimlerin tablet sevinci gözlerinden okunuyordu. Etkinlik palyaço gösterileri ile son buldu. Çocuklar onlar için düzenlenen bu etkinlikte doyasıya eğlendi.

Bültenin Basına Yansımaları:

https://www.yenisafak.com/foto-galeri/hayat/iyilik-dernegi-15-ramazan-dunya-yetimler-gununde-emanetlerimizle-bulustu-2063438?page=9

https://www.tv48.com.tr/iyilik-dernegi-15-ramazan-dunya-yetimler-gununde-emanetlerimizle-bulustu/127957/

Paylaş

SON EKLENENLER

İstanbul’dan Ankara’ya Pedallar İyilik İçin Dönecek

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ( İyilik Derneği ) gönüllüleri ile birlikte "İstanbul’dan Ankara’ya İyilik İçin Pedalla" adlı projeyi hayata geçirdi.

İYİLİK DERNEĞİ KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREM BÖLGELERİNE YARDIMLARINI ARTIRARAK SÜRDÜRÜYOR 14.02.2023

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) depremin ilk anından itibaren il ve ilçelerdeki 60 temsilciliği ile birlikte sahadaydı.

Doğubayazıt'ta “Bin Mont Bin Bot” kampanyası ile öğrencilere destek 22_12_2022

​Kış çalışmaları kapsamında yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları unutmayan iyilik gönüllüleri, Doğubayazıt’ta gerçekleştirdiği “Bin Mont Bin Bot” kampanyası ile öğrencilere mont ve bot desteğinde bulundu. 24.11.2022

İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.