GOODNESS AID AND SOLIDARITY ASSOCIATION

Haberler
The fourth 'Goodness Train' was sent off to Afghanistan with a ceremony

The fourth 'Goodness Train' was sent off to Afghanistan with a ceremony

AFAD koordinasyonunda İyilik Derneği'nin de aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle temin edilen yardım malzemelerini taşıyan dördüncü. "İyilik Treni", törenle Ankara'dan Afganistan'a uğurlandı.

AFAD koordinasyonunda yeniden bir araya gelen 25 sivil toplum kuruluşu, Afganistan halkının beslenme, giyinme ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak ve daha insani şartlarda yaşamalarını sağlamak amacıyla "İyilik Treni"nin dördüncü seferini hazırladı.

Afganistan’da 25 milyon insan temel insani yardıma muhtaç durumda. Bu sebeple dördüncü "İyilik Treni" ile 1478 ton yardım malzemesi Afganistan’a ulaştırılacak.

Uğurlama törenine İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AFAD Başkanı Yunus Sezer, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı  Şinasi Kazancıoğlu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. İyilik Derneği adına Genel Sekreterimiz Kamuran Serkan Gürsel ile Medya Koordinatörümüz Gültekin Kabakcı katıldı.

Genel Sekreterimiz Kamuran Serkan Gürsel törende yaptığı konuşmada "İyilik Derneği olarak kardeşlerimizin dertlerine derman olmak için onların yanında olmaya ve gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz, bu hayır çalışmalarına maddi manevi destek veren tüm bağışçılarımıza, temsilcilerimize ve gönüllülerimize şükranlarımızı sunuyoruz’’ dedi.

 

 

Related Files
Bu içeriğimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak ister misiniz?
Hızlı Bağış
TL
TL
TL
500,00TL
TL
TL
TL
TL
TL
200,00TL
TL
TL
TL
1900,00$
TL
TL
TL
1900,00$
TL
TL
TL
TL
2500,00$
TL
TL
3300,00$
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL

The right to use the content on the website belongs to the Goodwill Association.

This site has been prepared with Aidango Association Business Automation ERP.

Web Design
Monolog
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.