GOODNESS AID AND SOLIDARITY ASSOCIATION

Haberler
Süt Keçisi Dağıtımımızın 17. Etabı Etiyopya’da Gerçekleştirildi.

Süt Keçisi Dağıtımımızın 17. Etabı Etiyopya’da Gerçekleştirildi.

İyilik Derneği kurulduğu günden bu yana birçok proje ve acil yardım kapsamında mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahibi ailelerle, yetim ve öksüzlerin destekçisi olurken Süt Keçisi Projesiyle de binlerce aileye istihdam sağlamaya ve onlar için kalıcı geçim kaynağı oluşturmaya devam ediyor.
Bugüne kadar Afrika’nın çeşitli bölgelerinde bağışçılarının desteğiyle dağıtımını gerçekleştirdiği Süt Keçileri ile ailelere geçim kolaylığı sağlamaya devam eden İyilik Derneği, 17. Etap Süt Keçisi dağıtımını Etiyopya’da gerçekleştirdi.
15- 24 Şubat  tarihlerinde Etiyopya’ya giden ekibimiz burada köylerde yaptıkları ziyaretlerde çocuklara Kur’an-Kerim ve  çeşitli hediyeler dağıttılar. Yeni su kuyusu açılışları yapıldı, adak, akika ve şükür kurbanları kesildi ve sıcak yemek dağıtımı yapıldı.
Süt Keçisi dağıtımı için Etiyopya’ya giden İyilik Ekipleri, çeşitli ziyaretlerde bulundular. Büyükelçiliğimiz ziyaret edilirken bölgedeki yerel STK’lar da ziyaret edilerek fikir alışverişinde bulunuldu ve iyi niyet dilekleri iletildi. 
İyilik Derneği, bağışçılarının desteği ile yüzlerce aileye umut olmanın yanı sıra aynı zamanda bölgenin kalkınmasına da destek oluyor. Afrika şartlarına uyum sağlayan ve ekonomik potansiyeli olan Süt Keçilerinin dağıtımı Etiyopya’da gerçekleştirildi.
İyilik Derneği olarak ailelere “balık vermek yerine balık tutmayı” teşvik ediyoruz. Bölge halkı  bu keçilerin yavrularını satarak ve sütünden ürünler elde ederek geçimlerini uzun yıllara yaymakta ve kendi kendilerine yetebilmenin mutluluğunu yaşamaktadırlar. 
Bir keçi bedelinin 600 TL olduğu proje kapsamında tespit edilen ailelere toplamda 1.800 TL bedelinde iki dişi bir teke üç Süt Keçisi hediye ediliyor.

Related Files
Bu içeriğimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak ister misiniz?
Hızlı Bağış
TL
TL
TL
500,00TL
TL
TL
TL
TL
TL
200,00TL
TL
TL
TL
1900,00$
TL
TL
TL
1900,00$
TL
TL
TL
TL
2500,00$
TL
TL
3300,00$
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL

The right to use the content on the website belongs to the Goodwill Association.

This site has been prepared with Aidango Association Business Automation ERP.

Web Design
Monolog
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.