GOODNESS AID AND SOLIDARITY ASSOCIATION

News
Goodness Association Met with Our Trusts on the 15th Ramadan World Orphans Day

Goodness Association Met with Our Trusts on the 15th Ramadan World Orphans Day

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerde 16 Nisan dünya yetimler günü sebebiyle yetimlerle aynı sofrada buluştu.

Yetimler İçin Çeşitli Programlar Düzenlendi

Türkiye genelinde 59 temsilciliğiyle yetimler için çeşitli organizasyonlar düzenleyen İyilik Derneği, 2022 Ramazan faaliyetleri kapsamında yetim çocuklarla bir araya geldi.

İyilik Derneği, yıl boyunca destekledikleri binlerce yetimle aynı iftar sofralarında bu yılda iyilik için buluştu. Dernek yetkilileri tarafından yetimlere bayramlık kıyafet hediyesi ve bayram harçlıkları da dağıtıldı. Ülke genelinde oluşturulan geniş temsilcilik ağıyla kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kumanyası ve gıda kartları ulaştıran dernek görevlileri, yurt dışında da Mali, Uganda, Bangladeş, Çad ve Filistin’de yetimlerle buluştu. İyilik Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda genç iyilik gönüllüleri ile birlikte Ramazan coşkusunu Bosna Hersek, Afganistan, Kosova, Makedonya ve Filistin'de Kardeşlik Sofraları ile birlikte sınır ötesine taşıdı.

İstanbul’da Binlerce Yetimin Katılımıyla İftar Programı Düzenlendi

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde 1285 kişinin katılımıyla İstanbul’da büyük bir organizasyon düzenleyen İyilik Derneği, iftar yemeğinin ardından yetimlere çeşitli hediyeler, bayramlık kıyafet harçlıkları ve tablet dağıtımı da gerçekleştirdi. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen ve yıl boyunca desteklenen yetimleri servislerle evlerinden alarak organizasyon alanına getirildi. İftar sonrası çeşitli hediyelerle sevindirilen yetimlerin tablet sevinci gözlerinden okunuyordu. Etkinlik palyaço gösterileri ile son buldu. Çocuklar onlar için düzenlenen bu etkinlikte doyasıya eğlendi.

 

Related Files
Would you like to share this content on your social media accounts?
Hızlı Bağış
TL
TL
TL
TL
500,00TL
TL
TL
TL
300,00TL
TL
TL
TL
TL
1900,00$
TL
TL
1900,00$
TL
TL
1000,00TL
TL
TL
2550,00$
3125,00$
TL
3300,00$
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL

The right to use the content on the website belongs to the Goodwill Association.

This site has been prepared with Aidango Association Business Automation ERP

Web Design
Monolog
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.