• My Account

20. Etap Süt Keçisi Dağıtımı Tanzanya’da Tamamlandı

Afrika’nın Tanzanya ülkesinde 20 Etap Süt Keçisi Projesini tamamladık. Proje kapsamında binlerce süt keçisini ihtiyaç sahibi ailelere teslim ettik.

01- 13 Eylül 2022 tarihlerinde Tanzanya’ya gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ekibimiz ilk olarak Zanzibar’a ulaştı. Büyük bir ilgi ve coşkuyla karşılanan ekibimiz Zanzibar’ın Kiembesamaki bölgesinde ihtiyaç sahibi ailelere süt keçisi dağıtımını tamamladı.

Tanzanya’nın ulusal haber kanalı ZCTV ile çalışmalarımız kapsamında röportaj yaptık.

Zanzibar'ın Tumbatu Adası'nda binlerce kişiye sıcak yemek dağıtımı da gerçekleştiren ekibimiz, bağışçılarımız tarafından hediye edilen Kur'an-ı Kerim'leri de kardeşlerimize ulaştırdık.

Ekibimiz Zanzibar'ın Cumhurbaşkanı Hussein Ali Mwinyi ile görüşerek projelerimiz hakkında bilgi verdi. İyilik gönüllülerimiz aynı gün Maarif Vakfı'nı da ziyaret ederek buradaki öğrencilerle sohbet etti.

Darüsselam Büyükelçimiz Sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu ziyaret ettik, çalışmalarımızla ilgili bilgi verdik ve istişarelerde bulunduk. Ziyaret sonrasında süt keçisi dağıtımlarına ihtiyaç sahibi diğer ailelerle devam ettik ve bizleri heyecanla bekleyen çocuklara hediye dağıtımında bulunarak mutluluklarını paylaştık. Medreselerde eğitim gören çocuklarla buluşarak sıcak yemek ikramında bulunduk.

Bağışçılarımızın adak, akika ve şükür kurbanlarını keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtarak Tanzanya ziyaretimizi neticelendirdik.

Süt Keçisi projesi bölgenin kalkınmasına da destek olunuyoruz. Bölge halkı keçilerin yavrularını ve sütünden elde ettikleri ürünleri satarak geçimlerini uzun yıllara yaymakta ve kendi kendilerine yetebilmenin mutluluğunu yaşamaktadırlar.

Bağışta bulunmak için tıklayınız.

Share

LAST ADDED NEWS

25. Etap Süt Keçisi Dağıtımları Çad’da Gerçekleştirildi

İyilik Derneği Süt Keçisi Projemizin 25. Etap dağıtımlarını Çad’da gerçekleştirdik. Süt Keçisi Projesi binlerce aileye kalıcı geçim kaynağı oluştur...

21.08.2023

İnsan ve Değer Hareketi'nden Derneğimize Ziyaret

İnsan ve Değer Hareketi (İDH) Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya ŞENGÖZ ve Teşkilat Başkanı Abdulhakim YALÇIN beyefendi derneğimizi ziyaret etti. 13.0...

16.06.2023

24. Etap Süt Keçisi Dağıtımı Tanzanya’da Tamamlandı

İyilik Derneği Süt Keçisi Projemizin 24. Etabını Tanzanya’da tamamladık. Proje kapsamında binlerce sağmal keçiyi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık...

09.06.2023
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.