İYİLİK YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Haberler
Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırma Sonuçları Yayınlandı

Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırma Sonuçları Yayınlandı

“Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırması” sonuçları açıklandı. İyilik Derneği adına bir araştırma firması tarafından Temmuz ayında 3200 kişiyle gerçekleştirilen “Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırması” sonuçlarındaki detaylara göre bu yıl kurban bağışında bulunanların yüzde 6’lık bir kısmı Afrika ülkelerini tercih edecek.

Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de kurban bağışı yapmak isteyen her 10 kişiden 4’ü bağışını yurtdışı ülkelerine yapmayı tercih edeceğini belirtiyor.

“Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırması” sonuçlarına göre, toplumdaki her 10 kişiden 9’u Kurban Bayramı’nı önemsiyor. Kurban Bayramı’nda bağış yapmayı düşünenlerin yarısına yakını ise yurtdışına kurban bağışı yapacağını belirtiyor.

Afrika kıtası, kurban bağışlarında tercih edilen yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Görüşmeye katılanların yüzde 58’i son bir yıl içerisinde farklı konularda bağış yaptığını ifade ederken, yüzde 54’ü önümüzdeki bayram kurban keseceğini ya da kestireceğini söyledi.

Araştırma sonuçlarına göre toplumdaki her 10 kişiden 9’u Kurban Bayramı’nın kutlanması gereken önemli bir dini ve kültürel bayram olduğunu belirtiyor.

Çoğunluk Türkiye’yi Tercih Ediyor
Kurban bağışı yapmayı planlayan her üç kişiden ikisi Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine destek olmayı planlarken on kişiden dördü ise başta Afrika olmak üzere yurtdışına bağış yapmayı düşünüyor.

Yurtdışına yardım götüren gönüllü ekiplerinde yer almak isteyenlerin oranı yüzde 74 olarak açıklanırken, “Bağış toplama işlemlerine destek vermek isterim” diyenler ise yüzde 29.

Bağışçılar, Yardımlarının Gizli Kalmasını İstiyor
Araştırma sonuçlarına göre bağış yapan her 10 kişiden 9’u yaptıkları yardımlarının bilinmesini istemiyor. Fakat bununla birlikte bağışçıların yüzde 95’i yaptıkları yardımın doğru yere gittiğinden de emin olmak istiyor.

Yardım kuruluşlarını takip eden ve kuruluşlarla ilgili bilgi edinmeye çalışanların oranı yüzde 57 olarak ortaya çıkarken, “Çevremde yardıma ihtiyacı olan biri olduğunda hemen yardım etmek isterim” şeklinde görüş bildirenlerin oranı ise yüzde 88 olarak açıklandı.

Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırma Sonuçları Yayınlandı

Bu içeriğimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak ister misiniz?
Hızlı Bağış
TL
TL
TL
500,00TL
TL
TL
TL
TL
TL
200,00TL
TL
TL
TL
$
TL
TL
$
TL
TL
TL
$
TL
TL
TL
$
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL

Web sitesinde yer alan içeriklerin kullanım hakkı İyilik Derneği'ne aittir.

Bu site Aidango Dernek İşletme Otomasyonu ERP'si ile hazırlanmıştır.

Web Tasarım
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.