İYİLİK YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Haberler
Süt Keçileri Kamerun ve Çad’ta Ailelere Hediye Edildi

Süt Keçileri Kamerun ve Çad’ta Ailelere Hediye Edildi

İyilik Derneği olarak Afrika’da gerçekleştirdiğimiz kalkınma projemizle bugüne kadar 10 bini aşkın süt keçisini dul, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Projemize, pandemi döneminde de devam ederek, Kamerun ve Çad’ta Haziran ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz dağıtımlarda bağışçılarımızın hediyelerini 499 aileye 1.497 süt keçisi olarak teslim ettik. 

Bugüne kadar Afrika’nın değişik ülkelerindeki birçok köye ulaştırdığımız süt keçileri, Burkina Faso, Nijer, Kamerun ve Çad’ta yaşayan dul, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi. Her aileye iki dişi bir teke, 3 süt keçisi hediye ettiğimiz proje ile ailelerin hayvancılıkla geçimlerini sağlamalarını hedeflerken, yoksullukla mücadele etmelerini de amaçlıyoruz. Ayrıca projeyle birlikte, “Balık tutmayı öğretmek” deyiminden yola çıkılarak Afrika’lı ailelere kalıcı geçim kaynağı sağlanmasını hedefliyoruz.

İyilik Derneği olarak, 12. Etap süt keçisi dağıtımını Kamerun ve Çad’ta tamamladık. Süt keçilerinin dağıtımını tamamladıktan sonra dağıtım sırasında çekilmiş fotoğrafları bağışçılarımıza ulaştırdık; bu sayede bağışçılarımızın ailelerle tanışmasına da imkân oluşturduk. İyiliğin yeryüzünde yayılması amacıyla Süt Keçisi projemizle bağışçılarımızın hediyelerini Afrika’da ki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz…

Kamerun ve Çadlı Aileler Süt Keçilerine Kavuştu

  • photo1
  • photo2
  • photo3
  • photo4
Bu içeriğimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak ister misiniz?
Hızlı Bağış
TL
TL
TL
500,00TL
TL
TL
TL
TL
TL
200,00TL
TL
TL
TL
$
TL
TL
$
TL
TL
TL
$
TL
TL
TL
$
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL

Web sitesinde yer alan içeriklerin kullanım hakkı İyilik Derneği'ne aittir.

Bu site Aidango Dernek İşletme Otomasyonu ERP'si ile hazırlanmıştır.

Web Tasarım
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.