İYİLİK YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Haberler
İyilik Derneği'nden İdlib Kamplarına İnsani Yardım

İyilik Derneği'nden İdlib Kamplarına İnsani Yardım

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Türkiye sınırına göç ederek İdlib kamplarında yaşam mücadelesi veren Suriyelilere insani yardım gerçekleştirdi.

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Turan Koçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış günü soğuk ve açıkta kalan insanlar için Hatay'ın Reyhanlı ilçesine geldiklerini söyledi.

Mazlumlara teslim edilmek üzere 6 tırı Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçirerek Suriye'ye uğurladıklarını ifade eden Koçer, sınır ötesinde saldırılardan kaçan binlerce mazlumun çamur deryasına dönen çadırlarda ve ağır şartlarda hayatlarını sürdürmeye çalıştığını belirtti.

Yardım tırlarının içerisinde 3 bin 393 battaniye, 1400 gıda kolisi, 4 bin 183 ayakkabı, 950 temizlik malzemesi, ve 21 bin 185 giyim malzemesi bulunduğunu aktaran Koçer, ''Malatya, Gaziantep, Alanya ve Kilis olmak üzere Anadolu'nun farklı şehirlerinden gelen yardımları bugün İdlib'teki saldırılardan kaçarak Türkiye sınırına yakın noktalara gelen ailelere ulaştırılması için uğurladık.'' diye konuştu.

İdlib'de bir insanlık dramının yaşandığına dikkat çeken Koçer, şöyle konuştu:

''Soğuk kış gününde yoğun bombardıman nedeniyle evlerini terk ederek sınırımıza gelen insanların sayısı 380 bine ulaştı. Türkiye'nin insani yardım gücü her zaman mazlumların yanındadır. İyilik Derneği olarak İdlibli kardeşlerimizin bir nebze olsa yaralarına merhem olma adına çalışmalarımıza hız verdik, bölgeye yardım göndermeyi sürdüreceğiz.''

İyilik Derneği'nden Türkiye Sınırına Göç Eden Suriyelilere İnsani Yardım

  • photo1
  • photo2
  • photo3
  • photo4
  • photo5
  • photo6
  • photo7
  • photo8
  • photo9
Bu içeriğimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak ister misiniz?
Hızlı Bağış
TL
TL
TL
500,00TL
TL
TL
TL
TL
TL
200,00TL
TL
TL
TL
$
TL
TL
$
TL
TL
TL
$
TL
TL
TL
$
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL

Web sitesinde yer alan içeriklerin kullanım hakkı İyilik Derneği'ne aittir.

Bu site Aidango Dernek İşletme Otomasyonu ERP'si ile hazırlanmıştır.

Web Tasarım
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.