İYİLİK YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Haberler
İyilik Yayılsın Dünyaya

İyilik Yayılsın Dünyaya

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Temsilcilerimiz ve Dünya’nın farklı ülkelerinde bulunan partner kuruluşlarımız aracılığıyla bu Ramazan’da iyiliğin yayılmasına vesile oluyoruz. İyilik Derneği olarak dünyayı saran pandemiyle beraber Ramazan öncesi başladığımız yardım çalışmalarımıza Ramazan ayı boyunca da hayırseverlerimizin desteği ile devam ediyoruz.

Türkiye genelinde bulunan Temsilciliklerimizin, Vefa Destek Grubu ile birlikte yürüttüğü dağıtım organizasyonlarında ihtiyaç sahibi ailelerimize bağışçılarımızın ilettiği Kumanya, Zekat, Sadaka, Fitre ve Yetim yardımlarını ulaştırıyoruz. 

Kurulduğumuz günden bugüne iyiliği yaymayı hedefleyen projeler yürütüyor, ramazan ayının bereketini iyilikle artırmayı amaçlıyoruz. Hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprüler kuran projelerimizle Ramazan sofralarının bereketlenmesine vesile oluyoruz.

Kumanya Paketi

Türkiye de ve dünyanın dört bir yanında binlerce aileye İyilik Gönüllülerimizle beraber, hazırladığımız kumanya paketlerini ulaştırıyoruz. Bağışçılarımız sayesinde 4 kişilik bir aileye 1 ay yetecek gıda malzemesinden oluşan kumanya paketleri ile Ramazanın bereketini paylaşmaya devam ediyoruz.

Adak Akika Şükür Kurbanı

Yıl boyunca devam eden Adak Akika Şükür kurbanı kesimlerini Ramazan ayında da devam ettiriyoruz ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Türkiye de ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde devam eden kurban kesim çalışmalarıyla ihtiyaç sahibi, dul ve yetimlere hayrınızı sizin adınıza ulaştırıyoruz.

Fitre ve Zekâtlarınızı İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyoruz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 Ramazan ayı için belirlediği Fitre bedeli 27 TL. İyilik Derneği olarak bağışçılarımızın bizlere ulaştırdığı fitre ve zekatlarını dul, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyoruz.

Bayram Harçlığı

Yıl boyu devam eden yetim projelerimizle yetimlerimizin yüzlerini güldürmeyi hedeflerken, bayram sabahı geldiğinde yetim yüreklerinin yalnız hissetmemesi için yanlarında iyilikseverlerin olduğunu unutmamaları için çalışıyoruz. Arkadaşlarından hiçbir farkı olmadığını onlara göstermek için bayram sabahı harçlıklarını yetim destekçilerimiz adına ulaştırıyoruz. 

Bayramlık Sevinci

Yepyeni kıyafetlerle bayramı karşılayan çocuğun gözlerinde ki ışıltıya talibiz. Bayram sabahı hiçbir çocuk üzülmesin, arkadaşlarının yanında mahzun kalmasın istiyoruz. Bunun için düzenlediğimiz Bayramlık projemizle yetim çocuklarımıza bayramlık sevincini yaşatıyoruz. Ayakkabıdan gömleğe yeni bir elbiseden şık bir pantolona kadar çocuklarımıza en uygun yeni kıyafetleri özenle seçerek bayram öncesi görevimizi tamamlıyoruz. 

Ramazan ayı boyunca devam eden diğer bağış projelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iyilikdernegi.org.tr adresine girerek projelerimizi inceleyebilirsiniz.

Arakan Kamplarında Ramazan Faaliyetlerimiz

  • photo1
  • photo2
  • photo3
  • photo4
  • photo5
  • photo6
  • photo7
Bu içeriğimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak ister misiniz?
Hızlı Bağış
TL
TL
TL
500,00TL
TL
TL
TL
TL
TL
200,00TL
TL
TL
TL
$
TL
TL
$
TL
TL
TL
$
TL
TL
TL
$
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL
TL

Web sitesinde yer alan içeriklerin kullanım hakkı İyilik Derneği'ne aittir.

Bu site Aidango Dernek İşletme Otomasyonu ERP'si ile hazırlanmıştır.

Web Tasarım
İyilik Derneği web sitesini kullanarak çerez politikasını ve KVKK metnini kabul etmiş sayılırsınız.