İYİLİK YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Geçmiş Olsun İzmir

Geçmiş Olsun İzmir

30 Ekim Cuma günü İzmir’de yaşanan depremin ardından bölgeye giden İyilik Derneği Genel Merkezi yöneticileri ve İyilik Derneği Manisa Temsilciliği depremzedeleri ziyaret ederek gıda ve hijyen malzemesi yardımlarını ulaştırdı.


İyilik Derneği olarak "iyilik için insanlık uğruna” diyerek çıktığımız yolda, İzmirli depremzede vatandaşlarımızın yanında olup, dertlerini paylaştık. Hüzün verici afetin ardından kurtarma çalışmalarını büyük bir umutla takip ettik. Yiten canlarımız için üzüntüyü paylaşırken 91 saat sonra kurtulan Ayda bebek gibi umudu yeşerten kurtuluşların sevincini bütün halkımız ile birlikte biz de yaşadık.


Rıza Bey apartmanı, Doğanlar apartmanı enkazları çevresinde bulunan çadırları ziyaret ederek ihtiyaçlara dair gözlemlerde bulunduk. Bölgede bulunan Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile çalışmalar hakkında kısa bir görüşme gerçekleştirerek iyi dileklerimizi ilettik. Aşık Veysel rekreasyon alanına kurulan çadır kenti ziyaret ederek yardım dağıtımında bulunduk ve burada konaklayan vatandaşlarımızın ihtiyaç durumlarını inceledik. 


İzmir’de bulunan gönüllülerimiz, İzmir temsilciliğimiz ve Manisa temsilciliğimiz ile birlikte bölgede yapılacak çalışmalara dair istişarede bulunduk. Temsilciliğimiz ilk andan itibaren süreci yakından takip ederek bölgede bulunan ihtiyaçlara yönelik çalışmaları sürdürüyor.

 
İyilik Derneği, acil durum ve afetlerde her zaman olduğu gibi İzmir’de yaşanan deprem sonrasında da acil yardım faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir.

 
Yaşanan elim afetten dolayı vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm halkımıza baş sağlığı diliyoruz.

Hızlı Bağış
TL
İyilik Gönüllüsü Ol
İyilik Gönüllüsü Ol